Yazı etiketlendi ‘3g’

Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12

Apple’ı kurdu ama ‘genişbant’ı bile yok

Apple’ı kurdu ama ‘genişbant’ı bile yok

Apple’ın kurucularından Steve Wozniak’ın genişbant internet kullanamadığı ortaya çıktı.

Yaptığı açıklamada, Kalifornia’daki evinde genişbant internetin olmadığını söyleyen Wozniak, sık sık olduğu gibi yine şaşkınlık yarattı.

Hürriyet’in haberine göre Wozniak, kendisini 3G ve LTE gibi kablosuz bağlantılara mecbur eden durumu şu sözlerle ifade etti:

“Şehrin ana bölümünden bir kilometre dışarda yaşıyorum. Genişbant, benim şehrimde bir tekel. Bunun anlamı, genişbantı bir kablo şirketinden alabilirsiniz…

ile etiketlenmiş             

iPhone 3Gs 28 Ağustos’ta Türkiye’de

iPhone 3Gs 28 Ağustos’ta Türkiye’de

Modern tüketim ikonlarından iPhone’nin yeni işlevlere kavuşturulan ve daha hızlı modeli 3G S 28 Ağustos’ta Vodefone’un yanı sıra Turkcell tarafından da Türkiye’de satışa sunulacak.

ile etiketlenmiş     

Teknolojik dedektif

Teknolojik dedektif

3G teknolojisi hayatımıza çok hızlı girdi. Türki halkı 3 gün önce tanıştığı 3G’yi çözmeye dursun, ‘hadi ya’ dedirten yenilikler de ortaya çıkmaya başladı. İşte onlardan bir demet. 3G teknolojisi cepten görüntülü konuşturma ve hızlı internetin yanında birçok yeniliği daha hayatımıza sokacak. Su kaçağı önlenebilecek, doğalgaz, su, elektrik faturaları cepten ödenebilecek…

3G teknolojisi vatandaştan büyük ilgi gördü. Cep telefonundan görüntülü konuşmanın yanı sıra hızlı interneti de hayatımıza sokan 3G…

ile etiketlenmiş   

3G kullanırken dikkatli olun uyarısı

Bugün hizmet vermeye başlayacak 3. Nesil Cep Telefonu Haberleşme Sistemi’nin (3G) fiyat tarifelerine göre, özel paketlere abone olmadan cep telefonundan internete girenlerin, 1 GB için faturasında ekstra yaklaşık 100 lirayla karşılaşacağı savunuldu.

ile etiketlenmiş     

Cep’te interneti ucuz kullanmak için…

Cep’te interneti ucuz kullanmak için…

Buna göre1 GB’lik paket 29 liradan başlayacak. Mobil TV tarifesi ise aylık 4.95 TL. Turkcell, 3G tarifleri ve hizmetlerini sunmak için dün bir tanıtım toplantısı düzenledi. Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv konuşmasına 3G ile yeni bir dönemin kapısının açıldığını söyleyerek başladı. Ciliv sözlerini şöyle sürdürdü: “Dünyada 100 ülkede kullanılan bu teknolojiden Türk halkı mahrum kalamazdı. Bunun için de 2009’da 2.1 milyar TL yatırım yaptık. Yeni bir dönem başlıyor artık….

ile etiketlenmiş         

3G’de ilk görüşmeyi Erdoğan yaptı

3G’de ilk görüşmeyi Erdoğan yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üçüncü nesil görüntülü telefon teknolojisiyle ilgili, ”Böyle bir imkanı yakalamak ve teknolojinin böyle bir noktaya gelmesi, bu tür hasretlerimizi giderme noktasında atılmış bir adım olarak gerçekten dünyamızı çok daha zenginleştirecek” dedi. Başbakan Erdoğan, tatilini geçirdiği Antalya’dan, TRT Ana Haber Bülteni’ne katılarak, cep telefonundan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Spiker Fulin Yıldırımkaya ile 3G teknolojisi aracılığıyla görüştü.

ile etiketlenmiş       

Artık mahkeme tebliği bile ‘mail’inize gelecek

Artık mahkeme tebliği bile ‘mail’inize gelecek

Üç gün sonra memlekete 3G gelecek. Psikiyatrlar ‘yavaşlayın’ dese de hayat daha da hızlı akacak. Cep telefonlarımız hızlı internet hizmeti verecek, ses gibi görüntü transferi de mümkün olacak, iletişim trafiği artacak. Zaman ve mekan biraz daha anlamını yitirecek. Yani teknolojinin hayatta nüfuzu artıkça kaçınılmaz olarak hayat da değişecek. Neler oluyor, olacak diye merak ettiğiniz her şeyi sorduğumuz isim Füsun Sarp Nebil. Aslında nükleer yüksek mühendisi. 86’dan beri bilişim sektöründe….

ile etiketlenmiş         

3G’de sakın bu tuzağa düşmeyin…

3G’de sakın bu tuzağa düşmeyin…

Cep telefonu ithalatçıları, henüz Türkiye’de 3. Nesil (3G) uyumlu telefon satışının beklenen seviyelere çıkmadığını belirtirken vatandaşın hizmeti gördükten sonra telefon alması uyarısında bulundu. 150 TL’den başlayan fiyatlarla satılan Çin malı 3G’li telefonların, sistemin şu anda denenememesi nedeniyle yanıltıcı olduğunu vurgulayan uzmanlar hizmet başladıktan sonra mağdur olanların sayısının ortaya çıkacağını belirtiyor.

Türkiye’de ilk yerli telefon üretimini başlatan Gençcell’in Genel Müdürü Muzaffer Gölcü, Çin malı telefonların piyasada yaşattığı sıkıntının altını…

ile etiketlenmiş       

Cep telefonunuz 3G’ye uyumlu mu?

Cep telefonunuz 3G’ye uyumlu mu?

Cep’te 3G başlıyor. Kafalarda birçok soru var. En önemlisi, “mevcut telefonum 3g’ye uyumlu mu?” İşte anlamanın yolu. 9 gün sonra, 3G destekli telefonu bulunan aboneler birkaç saniyelik işlemin ardından 3G’ye geçebilecek. Telefonları 3G’yi desteklemeyen abonelerin, bu teknolojiye uyumlu yeni telefon almaları gerekecek. Beş yıldan bu yana dünyanın birçok bölgesinde bu teknoloji kullanılıyor. 3G’yi destekleyen telefonlar Türkiye’de de son yıllarda satıldı. Bazı tahminlere göre 4 milyonu aşkın telefon…

ile etiketlenmiş       

Görüntülü konuşmada ücret belli oldu

Görüntülü konuşmada ücret belli oldu

3G’de görüşme tarifeleri yayınlandı. 30 Temmuz 2009 tarihinden itibaren görüntülü konuşma için görüntülü ve sesli çağrılar için fiyat belirlendi. Buna göre Turkcell, Avea ve Vodafone mevcut 2G’deki görüşmeyle hemen hemen aynı fiyat belirledi. Buna göre operatörler üzerinden görüşme fiyatının dakikası 7,75 kuruş olacak.

ile etiketlenmiş           
Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12