Yazı etiketlendi ‘almanya’

Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12

Almanya EURO 2020’ye Aday Olmayacak

Almanya EURO 2020’ye Aday Olmayacak

Almanya’nın, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası organizasyonuna ev sahipliği yapmak üzere aday olmayacağı bildirildi.

Alman Futbol Federasyonu (DFB) tarafından yapılan açıklamada, DFB Başkanlığı’nın bugün Frankfurt’ta yaptığı toplantıda, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı düzenlemek için UEFA’ya resmi bir müracaatta bulunulmaması yönünde karar alındığı belirtildi.

DFB Başkanı Wolfgang Niersbach, Avrupa’nın en iyi takımlarını ve onların taraftarlarını Almanya’da misafir etmenin çok cazip bir düşünce olduğu ifade ederek,…

Almanya’dan Kürdistan’a onay!

Almanya’dan Kürdistan’a onay!

Irak Kürdistan Demokratik Partisi’nin yayın organı Kürdistan TV ve Kürt internet sitesi Peyamner’de yer alan habere göre, Almanya 2010 Mart ayından itibaren Kürdistan pasaportuna Schengen vizesi verecek. Almanya’nın Kürdistan pasaporduna vize verecegi bilgisini Almanya’nın Erbil Konsolosu Dr. Oliver Shinatin yaptı.

ile etiketlenmiş       

Koalisyon pazarlığı Türkiye’de tıkandı

Koalisyon pazarlığı Türkiye’de tıkandı

Almanya’da liberallerin, koalisyon anlaşmasına Türkiye’nin AB üyeliğine karşı kesin bir ifadenin eklenmesine karşı çıkması görüşmeleri zora soktu

ile etiketlenmiş     

El Kaide Almanya’yı Tehdit Ediyor

El Kaide Almanya’yı Tehdit Ediyor

Alman yetkililer, Pazar günkü seçimler öncesi güvenlik önlemlerini arttırdı. El Kaide’nin, bir hafta içinde, İnternet aracılığıyla, Almanya’daki Müslümanlara üçüncü kez cihad çağrısında bulunması nedeniyle böyle bir karar alındı. İnternet’te yayınlanan video teypteki kişi, Alman seçmenleri, oylarını mevcut hükümeti değiştirme yönünde kullanmadıkları takdirde “vahşi bir ikaz” ile karşı karşıya kalacakları yönünde uyarıyor.

Maskeli kişi Almanya’da yaşayan 32 yaşında Bekkay Harraç adlı bir el Kaide üyesi.

Stuttgart polisi, videolardan…

ile etiketlenmiş     

Sarkozy’den İran’a gözdağı

Sarkozy’den İran’a gözdağı

Fransa Cumhurbaşkanı Sarkozy, Almanya Başbakanı Merkel ile görüştü. Sarkozy, “Eğer İran yönetimi tutumunu değiştirmezse Almanya ile birlikte yaptırımların artırılması için çaba harcayacağız” dedi.

ile etiketlenmiş       

Almanya’dan MİT ve CIA’ya suçlama

Almanya’dan MİT ve CIA’ya suçlama

Almanya’daki Amerikan hedeflerine yönelik saldırı planladıkları gerekçesiyle Eylül 2007’de yakalanan sanıkların, Türk Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Amerika Merkezi Haber Alma Teşkilatı (CIA) ile irtibat haline oldukları iddia edildi. Sanıklardan Atilla S., kendilerini yönlendiren kişinin Mevlüt K. isimli biri olduğunu ve bu kişinin de MİT ve CIA ile ilişkisi olduğunu öne sürdü.

ile etiketlenmiş         

Almanya’da gülen Rossi!

Almanya’da gülen Rossi!

MotoGP 2009 Sezonu’nun 9. ayağı büyük çekişmeye sahne olurken damalı bayrağı ilk gören Valentino Rossi oldu. MotoGP 2009 Sezonu’nun 9. ayağı olan Almanya Grand Prixi Sachsenring Pisti’nde koşuldu.

4 pilot arasında inanılmaz bir çekişmeye sahne olan yarışta; Almanya’ya sürücüler klasmanı lideri olarak gelen ve sıralama turlarında rakiplerine üstünlük sağlayarak pole pozisyonunu alan Fiat Yamaha sürücüsü Valentino Rossi 6. turda devrettiği liderliği 16. turda geri alarak damalı bayrağı göre…

ile etiketlenmiş     

Almanlar işsizlik yüzünden askerliği tercih ediyor

Almanlar işsizlik yüzünden askerliği tercih ediyor

Almanya’da artan işsizliğin etkilerinden biri de askerlik alanında görülüyor. İşsizliğin yüksek olduğu doğu eyaletlerinde çareyi asker olarak görev yapmakta arayanların sayısı artıyor. Batı eyaletlerinde 65,6 milyon, doğu eyaletlerinde ise 16,5 milyon kişi yaşıyor. Ortaya çıkan son veriler, Alman askerleri içindeki nüfus dengelerinin değiştiğini gösteriyor. Doğuluların ordu içindeki oranı yüzde 50’ye yaklaştı. Aynı zamanda Almanya’nın yurt dışına gönderdiği askerlerin yarısı da doğu kökenli askerlerden oluşuyor.

ile etiketlenmiş       

Tecavüzcüsüne aşık oldu!

Tecavüzcüsüne aşık oldu!

ALMANYA’NIN Bielefeld kentinde 16 yaşındaki Ali ve Turan G. adlı iki Türk kuzen geçen Mart’ta 12 yaşında bir Alman kıza tecavüzden tutuklanmıştı. Mahkeme iki gence 30’ar ay hapis cezası verirken, Turan cinsel terapi almayı kabul ederek Ağustos’ta serbest kaldı. Ali hâlâ hapiste yatarken, Turan, Lena isimli kızla tekrar görüşmeye başladı. Arkadaşlıklarını ilerleten ikili aşk yaşamaya başladı. Lena mahkemeye bir mektup yazarak, “Yalan söylediğini ve iki gencin kendisine tecavüz etmediğini”…

ile etiketlenmiş     

Naziler tarihi değiştirebilirdi

Naziler tarihi değiştirebilirdi

1994 Noelinden hemen önce Horten Ho 2-29 adlı prototip hayalet uçak başarılı bir deneme yaptı, ama o zamanlar Naziler için vakit daralıyordu ve tasarımı mükemmel hale getirecek ya da üretime geçebilecek fırsatı bulamadılar. Önceden yapılmış bütün uçaklardan daha geniş bir menzile sahip olan ve daha fazla sürat yapabilecek şekilde tasarlanan uçak, halihazırda ABD’nin B-2 bombardıman uçaklarında kullandığı ‘hayalet’ teknolojisini de sunuyordu.

ile etiketlenmiş     
Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12