Yazı etiketlendi ‘apple’

Apple’ı kurdu ama ‘genişbant’ı bile yok

Apple’ı kurdu ama ‘genişbant’ı bile yok

Apple’ın kurucularından Steve Wozniak’ın genişbant internet kullanamadığı ortaya çıktı.

Yaptığı açıklamada, Kalifornia’daki evinde genişbant internetin olmadığını söyleyen Wozniak, sık sık olduğu gibi yine şaşkınlık yarattı.

Hürriyet’in haberine göre Wozniak, kendisini 3G ve LTE gibi kablosuz bağlantılara mecbur eden durumu şu sözlerle ifade etti:

“Şehrin ana bölümünden bir kilometre dışarda yaşıyorum. Genişbant, benim şehrimde bir tekel. Bunun anlamı, genişbantı bir kablo şirketinden alabilirsiniz…

ile etiketlenmiş             

Samsung iPhone’un ipini çekebilir

Samsung iPhone’un ipini çekebilir

Apple ile Samsung arasındaki savaş gün geçtikçe kızışırken, bir Alman mahkemesinin aldığı karar neticesinde Samsung Galaxy Tab’ların satışının geçici bir süre durdurulması yankı uyandırmıştı. Şimdi ise uzmanlar şu soruyu tartışıyor: “iPhone 4’lerin önemli bazı parçalarını tedarik eden Samsung, Apple’a olan desteğini çekerse ne olur?”

Apple’ın tablet bilgisayar ve akıllı telefon bazında Samsung’a dava açmasıyla birlikte aylardır bu ikili arasında sıcak…

ile etiketlenmiş         

Nokia’dan rekor zarar beyanı

Nokia’dan rekor zarar beyanı

Cep telefonu piyasasına 1980’lerde giren ve 1996’da Nokia 9000 Communicator ile çıkış yakalayan Nokia, Samsung ve Apple’ın iyice arkasına düşmeye devam ediyor.

İlk iPhone’un piyasaya sürüldüğü 29 Haziran 2007’de dünyanın en büyük akıllı telefon üretcisi olan Finlandiya markası, bugün bu unvanının çok gerisinde kaldı.

Nokia, 2011’in ikinci çeyreğinde 487 milyon euro işlem zararı açıkladı. Geçen yıl aynı çeyrekte, şirket 295 milyon…

ile etiketlenmiş