Yazı etiketlendi ‘belçika’

Yılın pazarlama stratejisi Belçikalı Quick’ten geldi: Darth Vader Burger

Yılın pazarlama stratejisi Belçikalı Quick’ten geldi: Darth Vader Burger

Belçika merkezli hamburger zinciri Quick’ten, ilginç bir pazarlama stratejisi.

Özellikle Belçika ve Fransa’da oldukça yaygın olan zincir, mart ayına kadar düzenlediği bir kampanyayla üç yeni hamburgeri Star Wars severlere sunacak. Kampanyanın adı ‘Gücün hangi tarafından olduğunu seç’… Üç hamburgerin de ismi Star Wars’ın ünlü karakterlerinden alınmış. Bunlardan ilki Darth Vader… Darth Vader’ın ekmeği bir çeşit boyayla siyaha boyanmış ve gücün karanlık…

ile etiketlenmiş         

Bankayı dinamitle soymak isterken öldüler

Bankayı dinamitle soymak isterken öldüler

Belçika’nın Dinant bölgesinde dinamit kullanarak banka soyma girişiminde bulunan iki hırsız, banka binasının patlama nedeniyle çökmesi üzerine enkaz altında kalarak öldü. Dinant Savcılığından yapılan açıklamaya göre, bu sabah erken saatlerde “Record Bank” şubesine giren hırsızlar, para bulunan kasayı açmak için dinamit patlattı.

Patlamada bina çöktü, hırsızlar enkaz altında kaldı. Sabah yerel saatle 04.00 sularında meydana gelen patlama sırasında binada başka kimsenin bulunmadığı ifade edildi.

Savcılık, hırsızlardan birinin…

ile etiketlenmiş   

Belçika’da sürpriz!

Belçika’da sürpriz!

Formula 1’de sezonun 12. yarışı Belçika Grand Prix’si öncesi bugün koşulan sıralama turlarında, 1 dakika 46.308 ile en iyi dereceyi yapan Force India’nın İtalyan pilotu Giancarlo Fisichella, ilk cebin (Pole position) sahibi oldu.

ile etiketlenmiş     

Mahkumlar helikopterle kaçtı

Belçika Adalet Bakanlığının açıklamasında, bugün öğleden sonra ülkenin kuzeyindeki Bruges cezaevindeki 3 mahkumun helikopterle kaçtığı, firar sırasında mahkumlara ateş açılmadığı belirtildi. Açıklamada kaçan mahkumların kimliği hakkında bilgi verilmedi. De Standaard gazetesinin haberinde, helikopter pilotunun 2 kişi tarafından rehin alındığı, cezaevi avlusuna inen helikopterin mahkumları alarak havalandığı belirtildi. Helikopterin daha sonra Aalter bölgesinde terk edilmiş durumda bulunduğu kaydedildi.

De Standaard gazetesine göre, kaçanlar arasındaki Eşref Sekkaki (26) 10 yıldır…

ile etiketlenmiş