Yazı etiketlendi ‘bilim adamı’

Duyguların Vücuda Etkileri Tespit Edildi

Duyguların Vücuda Etkileri Tespit Edildi

 

Gurur göğüs bölgesinde şişkinliğe sebep olurken mutluluk ise baştan aşağıya her yerimizde hissedilir. Bu duygular ve etkileri evrenseldir. Yapılan araştırmalarda duyguların vücut üzerindeki etkileri tespit edildi. Artık bir duygu atlasımız var.

Araştırmacılar duygularla fiziksel değişiklikler arasındaki bağlantıyı bildiklerinden beri bu konu üzerine incelemelerde bulundular. Yeni yapılan araştırmalar duyguların etkilerinin kültür ve dil farklılığı olmaksızın vücudun benzer noktalarında etkide bulunduğunu tespit ettiler.

Finlandiya, İsveç ve Tayvan’dan 700’den fazla denek vücutlarının duygulara…

ile etiketlenmiş           

Marmara Denizi’nde deprem tehlikesi!

Marmara Denizi’nde deprem tehlikesi!

Marmara Denizi’nde fay hattıyla ilgili ilk çalışmayı gerçekleştiren Fransız gemisinin, Marmara Denizi’nde kurulacak deniz altı gözlem istasyonlarıyla ilgili yaptığı çalışmanın sonuçları açıklandı. Bilim adamlarından tehlike uyarısı geldi. Beyoğlu’ndaki Fransız Sarayı’nda düzenlenen basın toplantısında konuşan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Naci Görür, uzun yıllardır Marmara Denizi’nde yürütülen araştırmaların ana hedefinin İstanbul’u bekleyen deprem riski olduğunu söyledi.

Marmara Denizi’nin, 1999 depreminden önce araştırılmadığını, o tarihten…

ile etiketlenmiş