Yazı etiketlendi ‘fatih terim’

İsveç Milli Maçının Kadrosu Belli Oldu

Geçen hafta Euro 2016 eleme gruplarındaki rakipleri belli olan Türkiye A Milli Futbol takımının 2016 elemeleri öncesi ilk hazırlık karşılaşmasının aday kadrosu açıklandı.

2 Mart 2014 Pazar günü 20.30’da İstanbul’da toplanacak olan milli takım aday kadrosu, 3 Mart’ta Beşiktaş kulübünün Ümraniye’deki tesislerinde yapacağı hazırlıktan sonra 4 Mart günü Ankara’ya gidecek ve aynı gün son çalışmasının karşılaşmanın oynanacağı Ankara 19 Mayıs Stadyumu’nda yapacak.

Öte yandan milli takım aday kadrosu yeni isimlerle tanıştı….

ile etiketlenmiş         

Fatih Terim takımını buldu

Fatih Terim takımını buldu

Fatih Terim’in yeni takımı büyük ihtimalle, İspanyolların dünyaca ünlü kulübü Atletico Madrid olacak. A Milli Futbol Takımı ile 2010 Dünya Kupası vizesi alamayan Fatih Terim, istifasını vermiş ve bu istifası Futbol federasyonu tarafından kabul edilmişti. Fatih Terim, Ermenistan maçından sonra yaptığı açıklamada ise yurt dışından bir takımı çalıştırmak istediğini açıklamıştı.

Atletico Madrid’in Fatih Terim ile ilgilendiği daha önce kamuoyuna yansımıştı. Bu gelişmelerden sonra İspanyol temsilcisi ile Terim arasında…

ile etiketlenmiş     

Fatih Terim’den ilk 11’de 2 sürpriz

Fatih Terim’den ilk 11’de 2 sürpriz

Dün milli maçın yayınlanacağı FOX TV’ye bağlanan Terim ilk 11’i açıklarken, ön libero mevkiinde Nuri Şahin’e, ileri uçta ise Nihat Kahveci’ye şans vereceğini söyledi. Tecrübeli teknik adam, Bosna Hersek karşısında ilk 11’de yer verdiği Ceyhun Gülselam’ı bu kez kulübeye çekerek burada Nuri’yi oynatacak.

Fenerbahçe’de formda bir görüntü sergileyen Semih Şentürk’ün yerine de uzun süredir gol atamayan Nihat ileri uçta tek başına görev yapacak.

Bu ismin arkasında ise…

ile etiketlenmiş     

Federasyondan Terim kararı

Federasyondan Terim kararı

Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Fatih Terim’in almış olduğu istifa kararını saygıyla karşıladıklarını belirterek, kendisine bugüne kadar yapmış olduğu hizmetler için teşekkür etti.

ile etiketlenmiş     

Fatih Terim’in yerine gelecek isim

Fatih Terim’in yerine gelecek isim

Milli Takım Dünya Kupası’na katılma hayallerini bir başka bahara bırakırken, gözler ay-yıldızlı ekibin başına gelecek olan yeni teknik adama çevrildi.

İLK İSİM SAĞLAM

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’in istifasını kabul ederken, yeni hocanın yabancı olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Fakat yerli bir adaya dönüş olursa da gündemdeki ilk isim Ertuğrul Sağlam… Kayseri, Beşiktaş ve Bursa’daki başarısı sonrası genç teknik adam,…

ile etiketlenmiş     

Fatih Terim’e küfür cezası

Fatih Terim’e küfür cezası

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim’in, spor yazarı ve yorumcu Osman Tanburacı’ya hakaret ettiği gerekçesiyle çarptırıldığı para cezası hükmünün açıklanması geri bırakıldı. İstanbul 2. Sulh Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, sanık Fatih Terim ile şikayetçi Osman Tanburacı katıldı. Duruşmada savunmasını yapan Terim, daha önceki ifadelerinin doğru olduğunu belirtti. Tanburacı ise Terim hakkındaki şikayetinin devam ettiğini söyledi.

Davayı karara bağlayan hakim, Terim’i ”hakaret” suçundan günlüğü 20 TL’den olmak üzere 90 tam…

ile etiketlenmiş