Yazı etiketlendi ‘görüşme’

Erdoğan Baykal ile görüşmeyecek

Erdoğan Baykal ile görüşmeyecek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, demokratik açılımla ilgili olarak CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile görüşmek istediğini ancak Baykal’ın, ”kameraları çok arzu ettiğini” söyledi. Erdoğan, bu durum karşısında konuyu TBMM gündemine getireceklerini, çok sayıda kameranın burada olacağını, Baykal’ın çıkıp konuşması halinde kendisinin de konuşacağını bildirerek, ”Burada her şey şeffaf olacak. Bu vesileyle ‘sağ olasın belki bir çayını içerdik. O çayından mahrum olduk. Teşekkür ederim’ deyip, kesinlikle ben de oraya gitmiyorum”…

ile etiketlenmiş     

Obama: ‘Irak’tan Çekilmeye Kararlıyız’

Obama: ‘Irak’tan Çekilmeye Kararlıyız’

Başkan Barack Obama, Amerikan kuvvetlerinin gelecek Ağustos’a kadar Irak’tan çekilmesi konusunda kararlı olduğunu açıkladı. Obama, bugün Beyaz Saray’da Irak Başbakanı Nuri el-Maliki’yle görüştü. Başkan görüşmeden sonra, Amerika ve Irak’ın güvenlik konusunun ötesine geçerek daha çok ekonomi ve ticaret konularını konuşmaya başladıklarını söyledi.

İki lider de Irak’ta seçimlerin planlandığı gibi Ocak’ta yapılmasının önemini vurguladı. Maliki, Obama’yla Irak’a uygulanan Saddam Hüseyindöneminden kalma uluslararası yaptırımların kaldırılması konusunu da ele aldıklarını belirtti.

ile etiketlenmiş           

Gül Aliyev’in gönlünü aldı

Gül Aliyev’in gönlünü aldı

Ermenistan’la başlayan protokol yüzünden Azerbeycan kırılmıştı. Cumhurbaşkanı Aliyev’i aradı ve gönlünü aldı. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül Aliyev’le görüştü. ‘Yanlış anlaşılmalar ve algılamalar giderildi’ dedi.

ile etiketlenmiş     

Obama Gül’le Görüştü

Obama Gül’le Görüştü

Başkan Barack Obama ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül bugün bir telefon görüşmesi yaptı. Telefon görüşmesinde Türkiye – Ermenistan ilişkilerinin normalleştirilmesi süreci değerlendirildi. Beyaz Saray tarafından yapılan açıklamaya göre görüşmede bu sürecin devam etmesinin önemi vurgulandı. Obama ve Gül görüşmelerinde Afganistan’daki gelişmeleri de ele aldı. Beyaz Saray açıklamasına göre Obama Türkiye’nin Afganistan’daki katkılarından dolayı Gül’e teşekkür etti. Beyaz Saray iki liderin önümüzdeki haftalarda bu konuyu değerlendirmeye devam edeceklerini açıkladı.

Başkan…

ile etiketlenmiş       

İsrail ile Hamas arasında ilk takas

İsrail ile Hamas arasında ilk takas

İsrail, cezaevlerindeki 20 Filistinli kadın tutukluyu serbest bırakması karşılığında, kaçırıldığı 2006 yılı haziran ayından bu yana Gazze’de tutulan İsrailli asker Gilad Şalit’in görüntülerini alacak. Bu sabah toplanan İsrail güvenlik kabinesi, video görüntülerinin karşılığında İsrail cezaevlerinde bulunan 20 Filistinli kadın tutuklunun salıverilmesini onayladı.

ile etiketlenmiş         

3G’de ilk görüşmeyi Erdoğan yaptı

3G’de ilk görüşmeyi Erdoğan yaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üçüncü nesil görüntülü telefon teknolojisiyle ilgili, ”Böyle bir imkanı yakalamak ve teknolojinin böyle bir noktaya gelmesi, bu tür hasretlerimizi giderme noktasında atılmış bir adım olarak gerçekten dünyamızı çok daha zenginleştirecek” dedi. Başbakan Erdoğan, tatilini geçirdiği Antalya’dan, TRT Ana Haber Bülteni’ne katılarak, cep telefonundan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Spiker Fulin Yıldırımkaya ile 3G teknolojisi aracılığıyla görüştü.

ile etiketlenmiş