Yazı etiketlendi ‘gösteri’

Kaçakcılar polis helikopteri düşürdü

Kaçakcılar polis helikopteri düşürdü

2016 Olimpiyatları’na ev sahipliği yapacak Brezilya’nın Rio de Janeiro kentinde uyuşturucu kaçakçılarının, bir polis helikopterini düşürdüğü, 5 otobüs ile 1 okulu ateşe verdiği ve 2 polisi öldürdüğü bildirildi.

ile etiketlenmiş     

Taksiciler büyük mitinge hazırlanıyor

Taksiciler büyük mitinge hazırlanıyor

Kayıtlı taksilerin 3 katına ulaşan korsan taksilere karşı mücadelelerini sürdüren taksiciler 11 Ekim’de seslerini Çağlayan meydanında duyuracak.Şölen havasında geçmesi beklenen mitinge 20.000 taksicinin yanısıra sanatçılarda katılacak.

ile etiketlenmiş       

Taksim savaş alanı gibi

Taksim savaş alanı gibi

Kongre Vadisi’nin girişinde 4 kişi gözaltına alındı. Taksim Meydanı’nda da meydana gelen protestolarda polis ile göstericiler arasında olay çıktı. Göstericilere polis biber gazıyla müdahale etti. Taksim Meydanı’nda toplanan sendika ve sivil toplum kuruluşu üyeleri, IMF ve Dünya Bankası’nın protesto ediyor. Alanda toplanan yaklaşık 1000 kişi, IMF aleyhine slogan attı.

Sabah saatlerinde başlayan IMF-Dünya Bankası toplantılarını protesto etmek isteyen KESK, DİSK, EMEP, Anti Kapitalist, Devlis, Halkın Kurtuluş Partisi, Halkevleri,…

ile etiketlenmiş       

Gine’de Ölü Sayısı 58’e Yükseldi

Gine’de Ölü Sayısı 58’e Yükseldi

Gine’de güvenlik güçlerinin, cunta yönetimine muhaliflerin düzenlediği protesto gösterisine silahla müdahale etmesi sonucu ölenlerin sayısının 58’e yükseldiği bildirildi. Adını açıklamak istemeyen bir doktor, olayların ardından Konakri’deki Donka Üniversite Hastanesi morguna 58 ceset getirildiğini belirtti.

ile etiketlenmiş         

Korsan gösteride bir polis şehit oldu

Korsan gösteride bir polis şehit oldu

Adana’da teror orgutu PKK sempatizanlarının düzenlediği korsan gosteri sırasında yaralanan polis memuru kaldırıldığı hastanede sehit oldu.

ile etiketlenmiş         

Tahran’da polis ve göstericiler çatıştı

İran’da cumhurbaşkanlığı seçimi sonrası başlayan reformcu gösteriler, yeniden alevlendi. Başkent Tahran’da sokaklara çıkan göstericilerle polis çatıştı. Görgü tanıkları, polisin birçok göstericiyi gözaltına aldığını söyledi. Göstericiler, reformcu lider Musevi lehine sloganlar attı, Cumhurbaşkanı Ahmedinejad’ı istifaya davet etti.

ile etiketlenmiş       

Matem yürüyüşü

Matem yürüyüşü

İran’da seçime itiraz gösterileri sürüyor. 12 Haziran’daki cumhurbaşkanlığı seçimlerinden zaferle çıkan Mahmud Ahmedinecad’ın sandığa hile karıştırdığını ileri süren reformist lider Mir Hüseyin Gösterilerde ölen 7 kişinin anısına düzenlenen sessiz ‘matem yürüyüşü’ne katılan Musaviciler, ‘Kardeşlerimiz nerede?’ yazılı pankartlar taşıdı. Musavi, tüm oylar yeniden sayılana kadar gösterilerini sürdüreceklerini dün bir kez daha açıkladı. Seçimden iki gün sonra düzenlenen gösterilerde ölen 7 kişiyi anmak için yas ilan eden Musavi taraftarları, dün…

ile etiketlenmiş