Yazı etiketlendi ‘istanbul’

Toplam 7 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...Son »

Bostancı-Dudullu Metrosu Bakanlık Onayında

Bostancı-Dudullu Metrosu Bakanlık Onayında

İstanbul metro ağına yeni hatlarla ilgili projeler gündeme gelirken, diğer yandan inşaatı başlayacak olan metrolarda da gelişmeler yaşanıyor.

Geçtiğimiz yıl uygulama projesi için ihaleye çıkılan Bostancı-Dudullu metro hattının uygulamaya esas projesi tamamlanarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından Ulaştırma Bakanlığına onay için gönderildi.

Anadolu yakasının kuzey-güney doğrultulu ilk raylı sistemi olacak hat halen inşaatı devam eden Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy metrosu ile Dudullu’da birleşecek.

Güzergah Güncellendi

ile etiketlenmiş               

İstanbul Metrosu Dalya Diyecek

İstanbul Metrosu Dalya Diyecek

Ulaşım problemini çözmek için raylı sistem yatırımlarına hızla devam eden İstanbul’da metro hatları tarihinde ilk kez 100 kilometre uzunluğu görecek. Seçimlere here yere metro sloganı ile giren İstanbul’da bu slogan hayata geçmeye yaklaşıyor.

Osmanlı döneminde açılan ve Marmaray inşaatı nedeniyle kapanan 66 kilometrelik banliyö hattından sonra 40 km’lere kadar düşen metro uzunluğu İstanbul metrosu’na yapılan yeni…

ile etiketlenmiş   

Haliç-Alaçatı Arası 227 lira

Haliç-Alaçatı Arası 227 lira

Türkiye’nin ilk deniz-kara entegre havayolu şirketi Seabird Hava Yolları’nın uçuş fiyatları belli oldu. Şirketin İstanbul çıkışlı fiyatları 147 lira ile 577 lira arasında değişecek.

Tarifeli uçuş noktaları ilk etapta karşılıklı seferler olarak İstanbul-Alaçatı, Alaçatı-Bodrum, İstanbul-Bozcaada şeklinde planlanıyor. İstanbul’daki kalkış noktasının Haliç olması planlanıyor.

İstanbul-Bozcaada fiyatları 147 lira ile 377 lira, İstanbul-Alaçatı fiyatları 227 lira ile 577 lira, Alaçatı-Bodrum fiyatları da 177 lira ile 477…

ile etiketlenmiş       

Polis, ihtara uymayan 1 kişiyi öldürdü

Polis, ihtara uymayan 1 kişiyi öldürdü

İstanbul’da yine hareketli bir gece yaşandı. Esenyurt’ta, ”dur” ihtarına uymayarak kaçan iki şüpheliyle polis ekibi arasında silahlı çatışma yaşandı. Olayda 1 şüpheli öldü, 1’i polis memuru 2 kişi yaralandı.

ile etiketlenmiş       

Kadıköy Kartal metrosunda ışık göründü

Kadıköy Kartal metrosunda ışık göründü

İstanbul Büyükşehir Belediyesince yaptırılan Kadıköy-Kartal metro hattında 52 bin 896 metre olan toplam tünel uzunluğunun 38 bin 537 metresinin kazısı tamamlandı. Metronun hizmete giriş tarihi de belli oldu. Kartal Taş Ocakları mevkisindeki istasyonda, Ağustos ayında zemine sürülen köstebek (TBM) makinesinin zemini kırarak istasyona ulaşması dolayısıyla tören düzenlendi.

Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, bu istasyondaki kazı işlemlerinin tamamlandığını ve hummalı bir çalışmanın devam ettiğini belirterek, 10 Temmuzdan…

ile etiketlenmiş       

İstanbul’da 10 ilçe 10 saat susuz

İstanbul’da 10 ilçe 10 saat susuz

İSKİ, yarın 08.00-18.00 saatleri arasında bazı ilçelerde su kesintisi yapılacağını duyurdu. Buna göre; Kağıthane, Şişli, Gaziosmanpaşa ve Eyüp ilçelerinin tamamına, Beyoğlu’nda Taksim ve Kasımpaşa, Bayrampaşa’da Yıldırım ve Terazidere mahalleleri, Beşiktaş’ta Etiler, Yeni Levent, Maçka ve Harp Akademileri, Sarıyer’de İstinye, Tarabya, Büyükdere, Maden ve Rumelikavağı, Fatih’te Edirnekapı, Topkapı, Fındıkzade, Çapa ve Fatih Camisi civarı ile Esenler’de Atışalanı’na su verilemeyecek.

ile etiketlenmiş     

30 Ekim’de İstanbul’da okullar tatil

30 Ekim’de İstanbul’da okullar tatil

İstanbul Valisi Muammer Güler, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın hemen ardından domuz gribine karşı dezenfekte çalışması yapılmak üzere 30 Ekim Cuma günü kentteki okulların tatil edildiğini bildirdi. Güler, Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın domuz gribi salgını sürecine ilişkin medya kuruluşlarının üst düzey yöneticilerini bilgilendireceği Taksim Hyatt Regency Oteli’ne gelişinde basın mensuplarının kentteki domuz gribi vakalarına ilişkin sorularını cevaplandırdı.

Vali Güler, domuz gribine karşı okulları dezenfekte etmek amacıyla gelecek hafta bir…

ile etiketlenmiş       

İstanbul’da elektrik kesintisi

İstanbul’da elektrik kesintisi

Bakırköy, Esenler, Beylikdüzü ve Büyükçekmece’de 14-15 Ekim tarihleri arasında elektrik kesintisi yapılacak. Boğaziçi Elektrik Dağıtım A.Ş’den yapılan açıklamaya göre, Bakırköy’de 14 Ekim’de 09.00-12.00 saatleri arasında Ataköy 3-4 ve 11. kısım, Emlak Bank Konuk Evi, Gül, Nilüfer, Kamelya siteleri ve civarına, 14.00-17.00 saatleri arasında Ataköy 7-8-9 ve 10. kısım, DHMİ, Omurilik Felçlileri Derneği, L Bloklar ve civarına elektrik verilemeyecek.

ile etiketlenmiş       

Papandreu’den süpriz ziyaret

Papandreu’den süpriz ziyaret

Yunanistan Dışişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan açıklamada, Papandreu’nun Güneydoğu Avrupa Ülkeleri Dışişleri Bakanları Toplantısı’na katılmak amacıyla Türkiye’yi ziyaret edeceği açıklandı.

ile etiketlenmiş     

İstanbul’da 200 Yıl Deprem Olmayacak

İstanbul’da 200 Yıl Deprem Olmayacak

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ali Koçyiğit, “Herkesin 10 yıldır konuştuğu İstanbul depreminin kaynağına baktığımız zaman, doğu tarafındaki hatta birikmiş enerji 1999 depremiyle serbest bırakılmıştır. Artık 200-250 yıl büyük bir deprem yaratmayacaktır” dedi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Mühendislik Mimarlık Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümünce düzenlenen Aktif Tektonik Araştırma Grubu (ATAG) 13. Çalıştayı’nda yaptığı konuşmada, jeolojik olayların “geçmişin değişmezlik prensibi”nden yola çıkarak…

ile etiketlenmiş       
Toplam 7 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12345...Son »