Yazı etiketlendi ‘katliam’

ABD’de katliam

ABD’de katliam

Yerel basındaki haberlerde, Illinois’te bir köyde meydana gelen katliamdan sadece 3 yaşındaki bir kızın kurtulduğu, ailenin geri kalanının öldürüldüğü belirtildi. Yetkililer, olayı aydınlatma ve sorumluları yakalama sözü verirken, iki yetişkinle 11, 14 ve 16 yaşındaki 3 çocuğun öldüğü olay öncesinde silah sesleri ihbarı aldıklarını ancak olay yerine ulaştıklarında ailenin katledilmiş olduğunu gördüklerini aktardı.

Son dönemde ABD’de toplu cinayetlerin arttığına işaret ediliyor. Florida’da da geçen hafta bir anne ile…

ile etiketlenmiş         

Zonguldak’ta katliam: 6 ölü

Zonguldak’ta katliam: 6 ölü

Zonguldak’ın Çaycuma İlçesi Çayır Köyü’nde ismi henüz öğrenilemeyen bir kişi aralarında eşi, kayınpederi ve kayınvalidesinin de bulunduğu 6 kişiyi tabancayla vurarak öldürdü.

ile etiketlenmiş     

‘Doğu Türkistan’da 1000 kişi idam edildi’

‘Doğu Türkistan’da 1000 kişi idam edildi’

Doğu Türkistan’daki olaylar şimdilik duruldu. Fakat, Uygur Türkü’ne yönelik baskılar sürüyor. Bu baskılardan kurtulmayı başaran bir Doğu Türkistanlı, Türkiye’ye geldi. Güvenliği için kimliği gizli tutulan görgü tanığı, yüzünü de poşuyla kapattı. Ve yaşadığı dehşet anlarını, tercüman vasıtasıyla, sıcağı sıcağına anlattı. Doğu Türkistanlı görgü tanığı, Urumçi’de, güvenlik güçlerinin yanısıra Çinli sivillerin de silahlandığını, Uygur Türkleri’ne yok etmek için harekete geçtiğini söylüyor. Doğu Türkistan’da 196 Uygur Türkü’nün kurşuna dizilerek idam edildiği…

ile etiketlenmiş       

Böyle vahşet görülmedi

Böyle vahşet görülmedi

Rusya’da 24 yaşındaki tıp öğrencisi vahşi bir cinayet işledi. Ölüm anını gözlemlemek isteyen tıp öğrencisi Tatyana, yaşlı iki komşusunu baltayla öldürdü. Gözlemlemek için cesetleri çürümeye bıraktı. Rus polisi kızın cinayetleri itiraf ettiğini açıkladı. Tatyana’nın ilk kurbanı 85 yaşındaki komşuları Olga Stepushenko’ydu. Korkunç cinayeti soğukkanlı bir şekilde anlatan Tatyana’nın ifadesi kanı donduran türden:

“Baltayı aldım ve kafasına defalarca vurdum. Yere düştüğünde yanına oturdum ve ölene kadar bekledim. İnanılmaz anlar…

ile etiketlenmiş         

Elazığ’da baba-oğul katliamı:6 ölü

Elazığ’da baba-oğul katliamı:6 ölü

Edinilen bilgiye göre; Haşim Y. ve Murat Y., ellerine aldıkları silahlarla sağa sola rastgele ateş açmaya başladı. Olayda İbrahim Esendemir, İzzet Esendemir, Ahmet Sis, Emine Yükselen, Mustafa Coşkun ve Nafiye Coşkun hayatını kaybetti. Yaralanan köylüler, Elazığ’daki hastanelere kaldırıldı. Yaralıların arasında durumu ağır olanların bulunduğu kaydedildi.

ile etiketlenmiş       

Doğu Türkistan’da ölü sayısı artıyor

Doğu Türkistan’da ölü sayısı artıyor

Doğu Tükistan’da 5 Temmuz’da meydana gelen olayların ardından ölü sayısı artmaya devam ediyor. Çinli bir yetkilinin verdiği rakam 192..

ile etiketlenmiş