Yazı etiketlendi ‘kongre’

MHP kongresinde sarpriz olmadı

MHP kongresinde sarpriz olmadı

MHP 9’uncu Olağan Kurultayı’nda tek başına genel başkan adayı olan Devlet Bahçeli 6’ıncı kez ülkücü hareketin lideri oldu. Kongre öncesinde Bahçeli’nin tüzük gereği aday olamayacağını ileri süren Ahmet Reiz Yılmaz ve Hakkı Şafak Ses salona daha gelemedi.ler. İki aday adayı bürolarında açıklama üstüne açıklama yaparak “Engellendik” derken zafer tek başına aday olan Devlet Bahçeli’nin oldu. Bahçeli 1171 delegenin oyunu alarak genel başkan seçildi. Bahçeli teşekkür konuşması yaptı.

Bahçeli…

ile etiketlenmiş     

Ahmet Türk yeniden genel başkan

Ahmet Türk yeniden genel başkan

DTP Genel Başkanlığı’na Mardin Milletvekili Ahmet Türk yeniden seçildi. Genel Başkan Türk, sonucun açıklanmasının ardından yaptığı konuşmada, kendisine güvenen halka ve delegasyona teşekkür etti. DTP’nin Selim Sırrı Tarcan Spor Salonu’nda yapılan 3. Olağanüstü Büyük Kongresi’nde 654 delege oy kullanırken 3 oy geçersiz sayıldı. Geçerli 651 oyun tamamını alan Türk, yeniden genel başkanlığa getirildi.

ile etiketlenmiş       

El Fetih kongresinde Yahudi aday

El Fetih kongresinde Yahudi aday

Batı Şeria’nın Beytüllahim kentinde toplanan El Fetih’in 6. kongresinde, hareketin ”Yahudi delegesi” Dr. Uri Davis, Devrim Konseyi üyeliğine aday gösterildi.

ile etiketlenmiş       

“Doymadınız yıllardır milletvekilliği yapmaktan”

“Doymadınız yıllardır milletvekilliği yapmaktan”

Erdoğan, Baykal’a yüklendi: “55 yaşındayım, bırakacağımı söylüyorum. 70 yaşına geldin hala söylemiyorsun, hadi söyle” AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ”Açık söylüyorum, Türkiye’de bir AK Parti, bir Tayyip Erdoğan vesayeti yoktur. Türkiye’de bir muhalefet sorunu vardır. CHP’de ise bir Deniz Baykal sultasının olduğunun son derece aşikardır” dedi. Erdoğan, Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirilen AK Parti Ankara İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, Türkiye’de artık siyaseti çetelerin yönlendiremeyeceğin, mafyanın şekillendiremeyeceğini,…

ile etiketlenmiş       

Sadri Şener güven tazeledi

Sadri Şener güven tazeledi

Teknik direktör Samet Aybaba ile prensipte anlaşan, ancak yaşanan tartışmalar sonrasında bu transferden vazgeçen ve olağanüstü genel kurul kararı alan Trabzonspor’da, başkan Sadri Şener güven tazeledi. 19 Mayıs Spor Salonu’nda dün başlayan ve bugün yapılan seçimle sona eren 59. genel kurulda, kulüp başkanı Sadri Şener, kullanılan 786 oyun geçerli olan 648’ini alarak yeniden başkan seçildi.

ile etiketlenmiş