Yazı etiketlendi ‘operasyon’

Pakistan ordusu kara saldırısı başlattı

Pakistan ordusu kara saldırısı başlattı

Adları gizli kalmak koşuluyla açıklamada bulunan iki Pakistan istihbarat yetkilisi, askeri operasyonun bugün erken saatlerde başladığını belirtti. Operasyon hakkında ayrıntılı bilgi vermeyen yetkililer, kara birliklerinin hedefinin Taliban mevzileri olduğunu söyledi. Yetkililerden birisi Taliban militanlarına karşı hava saldırıları da başlatıldığını kaydetti.

ile etiketlenmiş     

27 Taliban öldürüldü

27 Taliban öldürüldü

Ülkenin güneyindeki Kandahar vilayeti Polis Şefi Yardımcısı Muhammed Şah Han, ”militanları sığındıkları bölgeden çıkarmak isteyen güvenlik güçlerinin Zeheri yöresinde operasyon düzenlediklerini” söyledi. Han, dün başlatılan ve hava kuvvetlerinin de katıldığı operasyonda 27 militanın öldürüldüğünü bildirdi. Afganistan Savunma Bakanlığı, operasyonun sürdüğünü açıklarken, operasyonda 27 militanın öldürüldüğünü doğruladı. (AA)

ile etiketlenmiş       

4 günde 8 terörist ölü ele geçirildi

4 günde 8 terörist ölü ele geçirildi

Alınan bilgiye göre, ilçeye bağlı Kavşak köyü Kazan Vadisi’nde terör örgütü PKK mensuplarına karşı sürdürülen operasyonlarda bugün 3 terörist daha silahlarıyla birlikte ölü ele geçirildi. 4 günden bu yana sürdürülen operasyonlarda ölü ele geçirilen terörist sayısı 8’e yükseldi. Kazan Vadisi’ndeki operasyonların devam ettiği bildirildi.

ile etiketlenmiş       

ABD insansız uçakla saldırdı

ABD insansız uçakla saldırdı

Afgnistan sınırındaki Dargamandi bölgesindeki saldırının ardından enkaz altından 10 ceset ile 4 yaralı çıkarıldı. İstihbarat kaynakları, ölenlerin hemen hepsinin Taliban savaşçıları olduğu bilgisini verdi. Dün aynı bölgede düzenlenen benzer bir saldırıda 5 Özbek savaşçının öldürüldüğü açıklanmıştı.

ile etiketlenmiş         

Ruslar’ın çok gizli operasyonu

Ruslar’ın çok gizli operasyonu

Rus bilim adamları Elbrus Dağı’nda dünyada ilk defa sondaj yapacak. İşte komplo teorisyenlerinin bu çalışmanın ardında neler olabileceği üzerine geliştirdikleri spekülasyonlar. Rus bilim adamları, Avrupa kıtasının en yüksek dağı Elbrus’un zirvesinde dünyada ilk defa sondaj yapacak. Böylelikle Rus bilim adamları bir ilke de imza atacak. Çünkü dünyada ilk kez sondaj çalışması yüksek dağ zirvesinde yapılıyor. Oldukça pahalı ve tehlikeli bir çalışma olarak niteleniyor. Bu yüzden bazı çevrelere göre çalışma,…

ile etiketlenmiş       

ABD’de dev haham operasyonu Türkiye’ye uzandı

Yasadışı organ ticareti yapan hahamların kimi organları Türkiye’den temin ettikleri, balkan ülkelerinde de ameliyatı gerçekleştirdikleri ortaya çıktı. Yılda 3 milyon dolarlık vurgunu ortaya çıkartan gizli tanığın ise tutuklanan hahamın oğlu olduğu ortaya çıktı Amerika’nın New Jersey Eyaletinde önceki gün yapılan tarihi yolsuzluk operasyonunda 3 belediye başkanı 5 din adamı olmak üzere 44 toplum lideri tutuklanmıştı. 300 FBI mensubunun katıldığı eş zamanlı operasyonların Türkiye’ye kadar uzandığı ortaya çıktı.

ile etiketlenmiş         

İstanbul’da çok garip kız kaçırma olayı

İstanbul’da çok garip kız kaçırma olayı

İstanbul’un göbeğinde güpe gündüz bir kızı kaçıran 5 kişi, gece hap alınca kız camdan atlayarak kaçtı. Polis ve jandarmaya giden aile ‘yetki alanımız değil’ sözüyle şoke oldu.

ile etiketlenmiş         

PKK’lılar kıstırıldı

PKK’lılar kıstırıldı

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Doğu ve Güneydoğu’da PKK terör örgütüne yönelik başlattığı askeri operasyonlar Siirt ve Şırnak kırsalında yoğunlaştı. Siirt’in Eruh ilçe kırsalı ve Şırnak Bestler-Dereler bölgesinde iki terörist grubun tespit edilmesi üzerine dün akşam saatlerinde hava destekli operasyon başlatıldı. Kobra ve Skorsky tipi helikopterler daha önce belirlenen hedefleri havadan bombaladı. Güvenlik güçleri ve PKK’lılar arasında zaman zaman sıcak çatışma yaşanırken, günün ilk ışıkları ile birlikte Siirt 3. Komando Tugay…

ile etiketlenmiş