Yazı etiketlendi ‘rus’

Böyle vahşet görülmedi

Böyle vahşet görülmedi

Rusya’da 24 yaşındaki tıp öğrencisi vahşi bir cinayet işledi. Ölüm anını gözlemlemek isteyen tıp öğrencisi Tatyana, yaşlı iki komşusunu baltayla öldürdü. Gözlemlemek için cesetleri çürümeye bıraktı. Rus polisi kızın cinayetleri itiraf ettiğini açıkladı. Tatyana’nın ilk kurbanı 85 yaşındaki komşuları Olga Stepushenko’ydu. Korkunç cinayeti soğukkanlı bir şekilde anlatan Tatyana’nın ifadesi kanı donduran türden:

“Baltayı aldım ve kafasına defalarca vurdum. Yere düştüğünde yanına oturdum ve ölene kadar bekledim. İnanılmaz anlar…

ile etiketlenmiş         

Rusya’nın da siyah başkanı olacak

Rusya’nın da siyah başkanı olacak

Afrika’nın Guinea-Bissau ülkesi doğumlu Joakim Krima, başkanlık için adaylık başvurusunu yaptı. Rusya Pedagoji Üniversitesi mezunu 37 yaşındaki Krima, Volgograd bölgesine 12 yıl önce taşındı. Krima kendisini Rus olarak nitelendiriyor. Onursal Rus ismini kullanan Krima, kendisini Vasiliy Ivanoviç olarak takdim ediyor. Adını Ekim Devriminden sonraki iç savaşın Kızıl Ordu’da görev yapan ünlü kumandan Vasiliy İvanoviç Çapayev’den alan Krima’ya, Rus medyası “Volgagrad’ın Obama’sı” adını taktı.

Krima, seçimi kazanması halinde kasabanın…

ile etiketlenmiş       

Ruslar Ay’a ABD’den önce indi!

İnglitere’deki Manchester Üniversitesi Jodrell Bank Astrofizik Merkezi tarafından Ay’a adım atmanın 40. yıldönümü şerefine yayınladığı daha önce duyulmamış kayıtlar ilginç bir olayın ortaya çıkmasına yol açtı. 1969’lardaki Ay’a ayak basma yarışı sırasında, Rus uzay aracının Apollo 11’i ‘alt etmek amacıyla’ daha önce Ay’a ulaştığı ortaya çıktı. Temmuz 1969’da Cheshire’da bulunan Jodrell Rasathanesi’ndeki teleskoplar, Amerikalıları Ay yüzeyine taşıyan Eagle Lander uzay aracını izliyordu. Astronom Sir Bernard Lovell de uzayın bu…

ile etiketlenmiş