Yazı etiketlendi ‘rusya’

Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12

Çipras Türk Akımını Beğenmedi

Çipras Türk Akımını Beğenmedi

Yunanistan’ın yeni başbakanı Aleksis Çipras, Rusya Devlet Başkanı ile yaptığı ortak basın toplantısında Türk Akımı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Çipras, Putin ile birlikte verdiği ortak basın toplantısında Türk Akımı adının kendilerine hoş gelmediğini ama Yunanistan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmesine de katkı sağlayacağını söyledi.

Güney Akım projesinin iptalinden sonra Türkiye üzerinden gelecek…

Rusya’da Feci Kaza: 8 Ölü, 5 Yaralı

Rusya’da Feci Kaza: 8 Ölü, 5 Yaralı

Rusya’ya bağlı Kabardina-Balkar Cumhuriyeti’nde meydana gelen trafik kazasında, sekiz kişi öldü, beş kişi ağır yaralandı. Kuzey Kafkasya’da meydana gelen kazada yolcu minibüsü ile kamyon çarpıştı. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı Kabardey-Balkar Cumhuyeti İdaresi Basın Sözcüsü Kantemir Davıdov, kazada 8 kişinin öldüğü , beş kişinin ise yaralandığını ifade etti. Biri bebek, yaralılardan dört kişinin durumu ağır.

Kazayla ilgili yapılan araştırmada hatanın dolmuş şoföründen kaynaklandığı ortaya çıktı. Rus Acil Durumlar Bakanlığı…

ile etiketlenmiş     

Çocuğun vücudundaki ilginç izler

Çocuğun vücudundaki ilginç izler

Rusya’da bir bebeğin vücudunda Kuran’dan ayetler belirmeye başladı. Rusya’nın Dağıstan Bölgesi Krasno-Oktyabırskoye köyünde doğan Ali isimli bebeğin annesinin bildirdiğine göre, çocuğun vücudundaki ayetlerle ilgili yazılar çocuğun doğuşundan hemen sonra ortaya çıkmaya başladı. Ria Novosti ajansının haberine göre başlangıçta bebeğin vücudunda beliren ufak morluğun geçmesiyle beraber Arapça “Allah” yazısı ortaya çıktı.

ile etiketlenmiş       

Clinton Rusya’yı İran Konusunda İknaya Çalışıyor

Clinton Rusya’yı İran Konusunda İknaya Çalışıyor

Moskova’da Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov ile bir araya gelen Amerika Dışişleri Bakanı Hillary Clinton Rusya’yı İran’a karşı yaptırımlar uygulanması konusunda ikna etmeye çalışıyor. İki gün sürecek görüşmelerde, özellikle İran’ın nükleer enerji programı üzerinde durulması bekleniyor. İran’da nükleer elektrik santrali inşa eden Rusya, bu ülkeye karşı daha fazla yaptırım uygulanmasına karşı çıkıyor.

ile etiketlenmiş       

Rusya ile Çin arasında büyük işbirliğii

Rusya ile Çin arasında büyük işbirliğii

Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in, Çin Devlet Başkanı Hu Jintau’nun davetlisi olarak gerçekleştirdiği Pekin temaslarında 3,5 milyar dolar değerinde 12 anlaşma parafe edildi. Ekonomik krizden çıkış için çaba sarfeden Moskova, dev enerji tüketicisi Çin’e daha fazla doğalgaz ve petrol satacak. İki ülke arasında imzalanan doğalgaz satışı ile ilgili anlaşmaya göre Gazprom Çin’e yıllık 70 milyar metreküp doğalgaz verecek.

ile etiketlenmiş       

Yeltsin’in aklına gece pizza vurursa

Yeltsin’in aklına gece pizza vurursa

ABD’nin eski başkanı Bill Clinton, Rusya’nın eski başkanı Boris Yeltsin’in 1995 yılındaki bir ziyaretinde, içkili olduğu halde üzerinde sadece iç çamaşırıyla pizza almaya gitmek istediğini ve uluslararası bir olay çıkmasına ramak kaldığını anlattı. Clinton ile gazeteci ve tarihçi Taylor Branch arasındaki mülakatların yer aldığı 700 sayfalık kitaptan geniş bölümler, USA Today gazetesi tarafında yayımlandı. Branch, saatler süren kitap kayıtlarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamasında, Yeltsin’in 1995’teki ziyaretindeki bu olayın uluslararası…

ile etiketlenmiş       

Putin’den Türkiye’ye güzel haber!

Putin’den Türkiye’ye güzel haber!

Rusya üzerine araştırmalar yapan uzmanların yer aldığı Valday Grup’la görüşmesinde Putin’in, Türkiye ile enerji ilişkilerine değindiği ve bu konuda Ukrayna’nın yerini gelecekte Türkiye’nin alabileceğini söylediği ortaya çıktı. Rusya, Avrupa doğalgaz sevkiyatının yüzde 80’inini Ukrayna üzerinden yapıyor. Bu ülke ile siyasi ve ekonomik konularda sorun yaşayan Moskova, enerji ulaşım yollarını çeşitlendirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Kuzey Akım doğalgaz boru hattı ile Avrupa’nın kuzeyine ulaşmayı planlayan Moskova, Güney Akım doğalgaz boru hattı…

ile etiketlenmiş       

‘Netanyahu Haftabaşında Gizlice Rusya’ya Gitti’

‘Netanyahu Haftabaşında Gizlice Rusya’ya Gitti’

İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu’nun, Rusya’nın İran ve Suriye’yle yaptığı silah anlaşmalarını görüşmek amacıyla gizlice Moskova’ya gittiği bildirildi. İsrail gazetesi Yediot Aharonot, Netanyahu’nun Pazartesi günü Rusya’ya gittiğini duyurdu, ancak kaynak bildirmedi. Başbakanlık, Netanyahu’nun o gün İsrail’de bir güvenlik tesisini ziyaret ettiğini açıklamıştı.

Rusya Başbakanı Vladimir Putin’in sözcüsü de iki başbakanın temaslarından haberi olmadığını belirtti. Sözcü, Putin’in Pazartesi günkü gündeminde Netanyahu’yla görüşme olmadığını da sözlerine ekledi, ancak görüşmenin gerçekleştiği…

ile etiketlenmiş       

Ruslar’ın çok gizli operasyonu

Ruslar’ın çok gizli operasyonu

Rus bilim adamları Elbrus Dağı’nda dünyada ilk defa sondaj yapacak. İşte komplo teorisyenlerinin bu çalışmanın ardında neler olabileceği üzerine geliştirdikleri spekülasyonlar. Rus bilim adamları, Avrupa kıtasının en yüksek dağı Elbrus’un zirvesinde dünyada ilk defa sondaj yapacak. Böylelikle Rus bilim adamları bir ilke de imza atacak. Çünkü dünyada ilk kez sondaj çalışması yüksek dağ zirvesinde yapılıyor. Oldukça pahalı ve tehlikeli bir çalışma olarak niteleniyor. Bu yüzden bazı çevrelere göre çalışma,…

ile etiketlenmiş       

Rusya süper silah icat etti

Rusya süper silah icat etti

Rusya Devlet Başkanlığına bağlı Bilim ve Yüksek Teknoloji Konseyi üyesi akademisyen Vladimir Fortov, silahı tanıtırken, “Süper silah eşi değeri bulunmayan cihazdan oluşuyor ve dış görünüşü de fazla büyük değil.” dedi.

ile etiketlenmiş     
Toplam 2 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.12