Yazı etiketlendi ‘sağlık’

Toplam 3 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.123

%100 Hijyen Sağlayan Akıllı Klozet Dönemi Başladı

%100 Hijyen Sağlayan Akıllı Klozet Dönemi Başladı

Uzakdoğulu bir firmanın ürettiği el değmeden tuvalet temizliğini gerçekleştiren akıllı klozetler hijyenik bir ortam sağlarken, kullanıcıların da buna bağlı hastalıklara yakalanma riskini tamamen ortadan kaldırıyor.

İnsan dışkısının içinde milyonlarca bakterinin olduğunu ve bu bakterilerin farklı yollarla tekrar vücuda girmesinin hastalıklara sebep olduğunu belirten uzmanlar, sabun ve suyla yapılan klasik temizliğin ise bu bakterileri tamamen ortadan kaldırmadığını belirtiyorlar.

Almanya’da yapılan bir araştırmada tuvalet temizliğini…

Duyguların Vücuda Etkileri Tespit Edildi

Duyguların Vücuda Etkileri Tespit Edildi

 

Gurur göğüs bölgesinde şişkinliğe sebep olurken mutluluk ise baştan aşağıya her yerimizde hissedilir. Bu duygular ve etkileri evrenseldir. Yapılan araştırmalarda duyguların vücut üzerindeki etkileri tespit edildi. Artık bir duygu atlasımız var.

Araştırmacılar duygularla fiziksel değişiklikler arasındaki bağlantıyı bildiklerinden beri bu konu üzerine incelemelerde bulundular. Yeni yapılan araştırmalar duyguların etkilerinin kültür ve dil farklılığı olmaksızın vücudun benzer noktalarında etkide bulunduğunu tespit ettiler.

Finlandiya, İsveç ve Tayvan’dan 700’den fazla denek vücutlarının duygulara…

ile etiketlenmiş           

Kısır erkeklere havuç müjdesi

Kısır erkeklere havuç müjdesi

Kısır olan erkekleri baba yapacak yeni bir tedavi yöntemi bulundu. Baba olmak isteyen ancak spermlerindeki DNA yapısının bozukluğu nedeniyle çocuk sahibi olamayan erkeklere müjde! Türk ve Fransız doktorlar ele verdi ve ortak bir çalışmaya imza attı. Buna göre ‘Çinko, selenyum, betakarotenle C, B9, B12 ve E vitaminlerinden oluşan kombine tedavi, sperm DNA hasarının azaltılmasında açık bir şekilde olumlu sonuç verdi..

Prof. Dr. Timur Gürgan, ‘Hastaları spermlerindeki bozulmalara göre…

ile etiketlenmiş     

Kanser düşmanı sebzeler manavlarda yerini aldı

Kanser düşmanı sebzeler manavlarda yerini aldı

Evlerimizin bazı köşelerinde süs olarak bulundurduğumuz kabağın kanser oluşum riskini azalttığını biliyor muydunuz? En son Kanada’da 6,177 kişi üzerinde yapılan araştırmanın sonuçlarına göre sonbahar sebzeleri böbrek kanseri riskini yüzde 26 azaltıyor. Kabak, ıspanak, tatlı patates, balkabağı, karalahana ve lahana içerdiği zengin zeaksantin, beta-karoten ve lüteinler sayesinde sık rastlanan böbrek kanseri riskini yüzde 26 azaltıyor.

Kadınlardaki yumurtalık kanseri ile erkeklerdeki akciğer kanseri riskini azaltan birçok kimyasalı içinde barındıran sonbahar…

ile etiketlenmiş       

Meyvenin kurusu da çok faydalı

Meyvenin kurusu da çok faydalı

Dr. Volkan Kara, meyvelerin kurutulma işlemlerinin ardından içlerinde barındırdıkları C vitamini dışındaki tüm minerallerin korunduğunu söyledi. Kara, “Kuru meyveler, vücudu yüksek antioksidan potansiyelleri ile öncelikle serbest radikallere karşı koruyor, nefes darlığı ve kalp hastalıklarını da önlüyor” dedi.

ile etiketlenmiş     

Günde en az iki litre su için

Günde en az iki litre su için

Dr. Mehmet Aydemir, sağlıklı böbrek için günde en az iki litre su içilmesini önerdi. Dr. Aydemir, böbrek yetmezliği veya hastalıkları ile ilgili açıklamada bulundu. Böbreklerin vücudun üçte ikisini oluşturan su, ısı ve mineral dengesini sağladığını belirten Dr. Aydemir, sağlıklı böbrekler için günde en az iki litre su içilmesini önerdi. Aydemir, “Uzun süreli susuzluklar veya az su içmek böbreklerimize zarar verebilir. Bu durum aracınızın motorunun yağsız çalıştırılmasına benzer.” dedi.

ile etiketlenmiş       

Alzheimer nedeni 3 yeni gen bulundu

Alzheimer nedeni 3 yeni gen bulundu

Fransız Ulusal Sağlık ve Tıbbi Araştırmalar Enstitüsünden (Inserm) Philippe Amouyel’in ekibi, 6 bini Alzheimer hastası 20 binden fazla kişinin, Britanya’nın Cardiff Üniversitesinden Julie Williams’ın ekibi ise 16 bin kişinin genlerini inceledi. Fransız bilim adamları, 8. kromozomda bulunan “Apolipoprotein J” olarak bilinen CLU ve 1. kromozomda bulunan CR1 genlerinin hastalıkla bağlantılı olabileceğini belirttiler. Julie Williams’ın ekibi de CLU’nun yanı sıra sinir hücreleri arasındaki iletişimi sağlayan sinaplarda faaliyet gösterdiği sanılan PICALM…

ile etiketlenmiş         

Moda için değer mi?

Moda için değer mi?

El ve Ayak Sağlığı Mütehassısları Derneği tarafından 2 bin kişi üzerinde yapılan araştırma, kadınların yüzde 37’sinin moda olduğu sürece rahatsız ayakkabı giydiğini gösterirken, yüzde 80’inin de “boynuz hastalığı veya tırnak batması” gibi ayak hastalıklarından mustarip olduğunu ortaya koydu. Erkeklerin yüzde 17’sinin yanlış ölçüye sahip ayakkabı satın aldığını kabul ettiğini gösteren araştırmaya göre, çeşitli ayak rahatsızlığı çeken 10 erkek ve kadından sadece 4’ü tedavi için doktora başvuruyor.

Birleşik Krallık…

ile etiketlenmiş       

Mucize bitkinin şaşırtan etkisi…

Mucize bitkinin şaşırtan etkisi…

Amerikan biyoteknoloji şirketi Genentech’in geliştirdiği ve ağızdan alınan “GDC-0449” ilacı, kanser hücrelerinin artmasında önemli rol oynayan “hedgehog” (kirpi) adı verilen proteini durdurdu. Araştırmada, bilim adamlarının “veratrum californicum” bitkisinden elde edilen siklopamin maddesinin genlerinde değişiklik yaparak ilacı geliştirdiği belirtildi.

Yapılan klinik deneyde, cilt kanserine yakalanan ve bu tedavinin uygulandığı 33 hastadan 18’inde kanser tümörlerinin azaldığı ya da belirtilerde iyileşme görülürken, 11 hastanın durumunun uzun süre “istikrarlı olduğu” gözlendi. Sadece…

ile etiketlenmiş         

Oruçlu bünyeye güç katan meyve

Oruçlu bünyeye güç katan meyve

İşe, hem kendiniz hem de iftar yemeğine davet ettiğiniz konuklarınız için özel mönüler hazırlamakla başlayın.

Çabuk yemek: Sindirim ağızda başlar. İyi çiğnenmeyen besin sindirim organlarında ekşir. Çok çiğneyin. Yavaş ve sindirebileceğiniz kadar yiyin, açlık duygusuna yenilmeyin.

Çok yemek: Tam olarak doymadan kalkın ve öğününüzü belli aralıklarla bölün. Sofrada az çeşit bulundurun. Mide ve bağırsak görevini yerine getirmek için zamana ihtiyaç duyar. Normal bir sindirim için 4-5 saat…

ile etiketlenmiş     
Toplam 3 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.123