Yazı etiketlendi ‘silah’

ABD en çok silahı kime satıyor? İşte sarsıcı gerçek

ABD en çok silahı kime satıyor? İşte sarsıcı gerçek

ABD’nin 2009 yılında yaptığı silah ihracatında aslan payını İslam ülkeleri alıyor. Pentagon Savunma Güvenliği İşbirliği Ajansı verilerine göre, en fazla silah ithal eden ülke 7.9 milyar dolar ile Birleşik Arap Emirlikleri.

2009 yılında 38.1 milyar dolarlık silah ihraç eden ABD’nin ikinci en büyük müşterisi ise 5.4 milyar dolar ile her gün intihar saldırıları ve çatışmalarla gündeme gelen Afganistan.

Verilere göre ABD’nin silah ihracatı, dünyadaki ekonomik…

ile etiketlenmiş     

Ağrı’dan, flaş haber!

Ağrı’dan, flaş haber!

Ağrı’da Cumaçay yakınlarında PKK’nın yeraltı sığınağında saklanan suikast silahı olarak bilinen 64 Kanas, 131 Kaleşnikof, 151 Bixi makinalı tüfek ele geçirildi.

ile etiketlenmiş       

Rusya süper silah icat etti

Rusya süper silah icat etti

Rusya Devlet Başkanlığına bağlı Bilim ve Yüksek Teknoloji Konseyi üyesi akademisyen Vladimir Fortov, silahı tanıtırken, “Süper silah eşi değeri bulunmayan cihazdan oluşuyor ve dış görünüşü de fazla büyük değil.” dedi.

ile etiketlenmiş     

Salacak sahilinde lav silahı bulundu

Salacak sahilinde lav silahı bulundu

Üsküdar Salacak sahilinde avlanan balıkçıların ihbarı üzerine denizde arama yapan polis ekipleri, 1 adet lav silahı buldu. Edinilen bilgilere göre, Salacak sahilinde teknelerine bakım yapan balıkçılar, yosunlar içerisinde bir silah fark edince, durumu polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ve olay yeri inceleme ekipleri, çevrede güvenlik tedbiri aldı. Dalgıçlar tarafından yapılan aramalarda 1 adet patlamamış lav silahı bulundu. Çevrede başka silahların da olabileceği ihtimali sebebiyle geniş çaplı bir…

ile etiketlenmiş           

İngiltere’den İsrail’e silah ambargosu

İsrail’de yayımlanan Haaretz gazetesinin haberine göre, İngiltere, İsrail’e, “Sa’ar savaş gemileri” için gerekli parçaları ve teçhizatı temin etmeyeceğini iletti. Kararın nedeni, bu gemilerin, geçen Aralık’ta başlayıp, Ocak’ta sona eren 22 günlük operasyonda, Filistinlilere karşı kullanılmış olması. Böylece, İngiltere ile İsrail arasındaki güvenlik anlaşmaları ihlal edilmiş oldu. İngiltere, kısmi ambargo kararını, parlamento ile insan hakları örgütlerinden gelen yoğun baskının ardından aldı.

ile etiketlenmiş       

Naziler tarihi değiştirebilirdi

Naziler tarihi değiştirebilirdi

1994 Noelinden hemen önce Horten Ho 2-29 adlı prototip hayalet uçak başarılı bir deneme yaptı, ama o zamanlar Naziler için vakit daralıyordu ve tasarımı mükemmel hale getirecek ya da üretime geçebilecek fırsatı bulamadılar. Önceden yapılmış bütün uçaklardan daha geniş bir menzile sahip olan ve daha fazla sürat yapabilecek şekilde tasarlanan uçak, halihazırda ABD’nin B-2 bombardıman uçaklarında kullandığı ‘hayalet’ teknolojisini de sunuyordu.

ile etiketlenmiş