Yazı etiketlendi ‘taliban’

27 Taliban öldürüldü

27 Taliban öldürüldü

Ülkenin güneyindeki Kandahar vilayeti Polis Şefi Yardımcısı Muhammed Şah Han, ”militanları sığındıkları bölgeden çıkarmak isteyen güvenlik güçlerinin Zeheri yöresinde operasyon düzenlediklerini” söyledi. Han, dün başlatılan ve hava kuvvetlerinin de katıldığı operasyonda 27 militanın öldürüldüğünü bildirdi. Afganistan Savunma Bakanlığı, operasyonun sürdüğünü açıklarken, operasyonda 27 militanın öldürüldüğünü doğruladı. (AA)

ile etiketlenmiş       

Taliban kaçırdığı Amerikalı askerin görüntülerini yayınladı

Taliban kaçırdığı Amerikalı askerin görüntülerini yayınladı

Askerin 28 dakika süren görüntülerinde geleneksel gri Afgan kıyafetini giydiği ve saçlarının kesildiği görülüyor. Mahkum olmanın sinirini bozduğunu ve ailesini özlediğini söyleyen asker, evine dönememe endişesi taşıdığını belirtiyor.

AMERİKAN ASKERİ BOŞ YERE ÖLÜYOR Amerikan kamuoyuna seslenen asker, Amerikan askerlerinin Afganistan’da boş yere can verdiğini ve zaman harcadığını ifade ediyor.

Afganistan’ın başkenti Kabil’deki Amerikan askeri kaynakları, görüntülerdeki kişinin kayıp Amerikan askeri olduğunu doğruladı ve Taliban’ın bu görüntüleri “propaganda”…

ile etiketlenmiş       

Pakistan’da çatışma: 64 ölü

Pakistan’da çatışma: 64 ölü

Pakistan’da isyancılarla askerler arasındaki çatışmalarda son 24 saat içinde en az 52 Taliban militanıyla 12 asker hayatını kaybetti.

Silahlı kuvvetlerce bugün yapılan açıklamaya göre, kuzeybatıdaki Svat vadisindeki çatışmalarda 39 Taliban militanı öldürüldü. Çatışmalarda 10 da asker hayatını kaybetti. Afganistan sınırı yakınlarındaki Mihmand bölgesinde de 13 isyancıyla 2 asker çatışmalarda öldü. Pakistan ordusu, Svat vadisinde Taliban’a karşı nisan sonlarında büyük bir operasyon başlatmıştı.

ile etiketlenmiş