Yazı etiketlendi ‘türkiye’

Toplam 4 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234

Türkiye Dış Borçta 38. Oldu

Türkiye Dış Borçta 38. Oldu

McKinsey Global Institute’ün şubat ayında yayınladığı Borç analizine göre Türkiye’nin kamu, özel sektör ve hane halkı borçlarının toplamının gayrisafi yurt içi hasılaya oranında dünyanın en borçlu 38. ülkesi oldu.

McKinsey’in araştırmasında ilk sırayı %400 ile Japonya aldı. Rapora göre Japonya’nın son 7 yıllık dönemdeki borçlarının artışının neredeyse tamamı devlet kaynaklı olurken , hane halkı borcu ise çok az bir miktar olsa da geriledi.

Listenin ikinci sırasını %390 ile İrlanda oluşturdu. İrlanda da devlet…

Çipras Türk Akımını Beğenmedi

Çipras Türk Akımını Beğenmedi

Yunanistan’ın yeni başbakanı Aleksis Çipras, Rusya Devlet Başkanı ile yaptığı ortak basın toplantısında Türk Akımı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Çipras, Putin ile birlikte verdiği ortak basın toplantısında Türk Akımı adının kendilerine hoş gelmediğini ama Yunanistan ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmesine de katkı sağlayacağını söyledi.

Güney Akım projesinin iptalinden sonra Türkiye üzerinden gelecek…

Almanya EURO 2020’ye Aday Olmayacak

Almanya EURO 2020’ye Aday Olmayacak

Almanya’nın, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası organizasyonuna ev sahipliği yapmak üzere aday olmayacağı bildirildi.

Alman Futbol Federasyonu (DFB) tarafından yapılan açıklamada, DFB Başkanlığı’nın bugün Frankfurt’ta yaptığı toplantıda, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nı düzenlemek için UEFA’ya resmi bir müracaatta bulunulmaması yönünde karar alındığı belirtildi.

DFB Başkanı Wolfgang Niersbach, Avrupa’nın en iyi takımlarını ve onların taraftarlarını Almanya’da misafir etmenin çok cazip bir düşünce olduğu ifade ederek,…

Türkiye Formula 1’de Yok

Perillo, Associated Press’e yaptığı açıklamada, gelecek yıl Türkiye’de yarışma düzenlenmeyeceğini, Bahreyn ayağının ise gelecek yılın takvimine tekrar dahil edileceğini söyledi.

BBC’de yer alan bilgiye göre Formula 1 Takımlar Derneği Başkanı Simone Perillo, yeni program hakkında yaptığı açıklamada “Türkiye bu işi başaramadı” dedi.

Hazırlanan takvime göre Bahreyn ayağı gelecek yıl Kasım ayında yapılacak ve bu durumda ilk yarış, bu sezon olduğu gibi Avustralya’da düzenlenecek.

Bahreny Grand Prix’si, bu ülkedeki iç karışıklık nedeniyle bu…

ile etiketlenmiş       

‘Türkiye’den sürekli tokat yiyoruz’

‘Türkiye’den sürekli tokat yiyoruz’

Başbakan Erdoğan’ın ABD ziyaretinde “one minute” krizinin geride kaldığını belirten ADL Başkanı Foxman, İsrail’in tatbikata alınmaması ve ‘Ayrılık’ dizisi sonrası oluşan durumu, “Her gün tokat üstüne tokat diyoruz.” şeklinde yorumladı.

ile etiketlenmiş     

Türkiye Irak arasında 48 anlaşma

Türkiye Irak arasında 48 anlaşma

Irak temaslarını sürdüren Başbakan Erdoğan, Irak Başbakanı El Maliki ile ortak basın toplantısı düzenledi Erdoğan Irak’la imzalanan anlaşmaların ve yeni yatırım olanaklarını anlattı. Başbakan Erdoğan Irak Başbakanı Maliki ile birlikte düzenlediği ortak basın toplantısında iki ülke arasındaki işbirliği alanında alınan kararları açıkladı.

Erdoğan 9 bakanla geldiği Irak’ta 40 dolayında anlaşma imzalandığını enerjiden ulaştırmaya ve birçok alanda ortak çalışma yapılması kararı alındığını belirtti.

Erdoğan Türkiye’nin Irak’a verilen su…

ile etiketlenmiş     

Türkiye’nin resti İsrail’i karıştırdı

Türkiye’nin resti İsrail’i karıştırdı

İsrail Başbakan Yardımcısı Silvan Şalom, Konya’daki ortak askeri tatbikat ile ilgili gelişmelerden sonra yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin aklıselimle hareket etmesi gerekir” dedi. Şalom Celile Konferansı’nda basın mensuplarının bu konudaki soruları üzerine, son günlerde Türkiye ile ilişkilerde yaşanan geriye gidişin gereksiz olduğunu belirterek, “Türkiye, İsrail ile stratejik bağları olan önemli bir Müslüman ülke… Türklerin aklıselim içinde davranacakları ve iki ülke arasındaki bağın, bizim olduğu kadar kendi çıkarlarına da olduğunu anlayacaklarını umuyorum”…

ile etiketlenmiş     

Türkiye-Suriye sınırı kaldırıldı

Türkiye-Suriye sınırı kaldırıldı

Türkiye ile Suriye sınırını temsil eden bariyerler kaldırıldı. İki ülker arasında vize muafiyeti içeren anlaşma Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Suriye Dışişleri Bakanı Velid Muallim tarafından imzalandı.

ile etiketlenmiş       

Türkiye ile Ermenistan imzayı attı

Türkiye ile Ermenistan imzayı attı

İsviçre, Türkiye Ermenistan arasından yapılacak protokollerin imza töreninde imza töreni belirsiz bir süre ertelendikten arabulucular devreye girdi. Kriz çözüldü ve protokole iki ülke dışişleri bakanları imzayı attı.

ile etiketlenmiş     

Tartışmalı protokol imzalanıyor

Tartışmalı protokol imzalanıyor

İsviçre, Türkiye ile Ermenistan arasındaki ilişkilerin normalleştirilmesine ilişkin protokollerin bugün imzalanacağı resmen açıkladı. İsviçre Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, protokolleri imzalama töreninin bugün Zürih kentinde yapılacağı belirtildi.

ile etiketlenmiş     
Toplam 4 sayfa, 1. sayfa gösteriliyor.1234